April 25, 2016 Milenials Group

Milenialsi w pracy – pięć zaskakujących statystyk

1. Częsta zmiana pracy to bardziej powszechna tendencja.

Według badania przeprowadzonego niedawno przez amerykański urząd statystyczny pokolenie Baby Boomers (Pokolenie X) podobnie do Milenialsów zmienia pracę średnio 11,7 razy między 18 a 48 rokiem życia. W większości te zmiany przypadają na okres ich młodości – od 18 do 24 roku życia.

milenials-praca-kariera

shutterstock.com

2. Milenialsi chętniej rywalizują, niż się sądzi.

59% z nich stwierdziło, że konkurencja “stanowi dla nich, powód, żeby rano wstać” w porównaniu do 50% pokolenia Baby Boomers. Mimo pokutującej o nich opinii, że to pokolenie próżniaków, w ciągu najbliższych 10 lat 69% widzi się na stanowiskach menadżerskich.

Zobacz również: Jak komunikować się z polskim milenialsem? [INFOGRAFIKA]

3. Milenialsi łatwiej poddają się władzy niż pokolenie ich rodziców.

41% z nich zgadza się ze stwierdzeniem, że “pracownik powinien wykonywać, co mu każe przełożony, nawet jeśli nie widzi w tym sensu”, podczas gdy zgadza się z tym zaledwie 30% przedstawicieli Baby Boomers i pokolenia X.

milenials-praca-dyskusja

shutterstock.com

4. Milenialsi są dobrze przygotowani.

Prawie 70% menadżerów twierdzi, że ich młodzi pracownicy posiadają umiejętności, których brak poprzedniemu pokoleniu, około 82% jest pod wrażeniem ich biegłości w najnowszych technologiach. Około 60% menadżerów twierdzi, że w pokoleniu tym jest mnóstwo osób, które chętnie i szybko się uczą.

5. Milenialsi to najlepiej wykształcone pokolenie.

Rada Gospodarcza przy Białym Domu ogłosiła, że w 2013 roku 47% osób między 25 a 34 rokiem życia uzyskało jakiś stopień naukowy po szkole średniej, a wskaźnik naboru na studia magisterskie wzrósł o 35% między 1995 a 2010 rokiem.

milenials-praca-graduation

shutterstock.com

(źródło: forbes.com)

Tagged: ,

Komentarz (1)

Komentowanie nie dostępne.